| Fineness a întrebat:

La clasa a 8-a, la teza la istorie\geografie, se da in functie de ce vrei tu sa dai sau de ce vrea majoritatea? Funda cine ma lamureste.Si se da numai din materia studiata in clasa a 8-a sau si din anii anteriori?

Răspuns Câştigător
| Sarky a răspuns:

Salut la clasa a 8-a se da teza la alegere dintre istorie si geografie.Tu trebuie sa alegi bifand pe o foaie (asa a fost la mine). Daca alegi la geografie o sa dai pe ambele semestre la geografie si invers cu istoria. Ti se da teza din ce ai facut in anul respectiv pana la momentul tezei, dar s-ar putea sa ai nevoie si de cunostine din clasele mai mici. Deci teza o dai la ce alegi tu nu conteaza ce fac altii.(de ex la mine in clasa a noua din 30 de oameni doar o fata a dat teza la fizica ).

8 răspunsuri:
| catalinalina a răspuns:

Dai la ce vrei tu si doar din materia de clasa a 8-awinking poti sa fii si singurul la o materie

| yoNicole13 a răspuns:

Se da in functie de ce vrei tu. Tu hotarasti pentru tine. Se da doar din materia de cls a 8a.

| FallingRain a răspuns:

In clasa a opta iti alegi daca vrei sa dai teza la istorie sau la geografie, nu conteaza ce aleg colegii tai. Si se da doar din materia din clasa a opta.

| Membra a răspuns:

Teza la geografie/istorie se stabileşte după preferinţele clasei. Dacă de exemplu vor mai mulţi (majoritatea) teză la geografie decât la istorie, teza va pica la geografie. Vă vor da subiecte din acel semestru, nu şi din alţi ani.
Eu una am dat din Carpaţi până la Podişuri... Sper că te-am ajutat, succes.

| Fineness explică (pentru Membra):

Sa zicem ca eu as dori la istorie, iar toata lumea la geografie, atunci voi da la geografie? Trist...

| Sarky a răspuns (pentru Membra):

Nu stiu cum ai facut tu dar la mine anul trecut in Galati fiecare elev a dat teza la ce a vrut.

| Membra a răspuns (pentru Fineness):

La mine cel puţin aşa s-a procedat. Eu am vrut la istorie, alţii geografie. Am dat la geografie şi am făcut un rahat... E trist, într-adevăr, dar asta-i şcoala.

| Alym02 a răspuns (pentru Fineness):

Daca tu esti singura care vrei sa dai la istorie si restul colegilor tai vor sa dea la geografie.tu vei da la istorie si ei la geografie.laughing