| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Intrebare pentru cei care au luat de la 9, 60 in sus la evaluarea nationala la limba și literatura română.
Cum ati luat o asemenea nota?
Cate ore ati invatat pe zi?
Acolo, la partea de literatura, cand trebuia sa faceti acea compunere demonstrativă, cate randuri(sau mai bine zis cuvinte) ati scris?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Eu am luat 9, 63 dar am facut pregatire cu diriginta(e profesoara de matematică)si eram putini care făceau acea pregatire.Nu era usoara matematica, mai ales pentru mine.Dar dupa ce a predat aceasta in liniste ceea ce in fiecare zi nu era, am putut intelege si eu ce trebuia să fac, pregatirea era dimineata si orele dupa amiaza, si venea cine voia sa ia examenul.La limba română am fost mai buna decat la mate si am scris la compunere cam 28 de randuri, si invatam zi de zi cate ceva.Este greu daca nu înveti.Trebuie sa înveti din timp si sa nu mai lasi lenea sa se instalezehappyTe mai ajuta si media celor 4 ani din ciclul gimnazialhappy

Răspuns utilizator avertizat
| FoxyM a răspuns (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Acum sunt anul 1 la facultate deci cam acum 4 ani, am luat 9, 50 la romana.Depinde de scrisul tau, al meu a fost mare si rar dar am scris caligrafic, sa scrii cuvinte mai neologice si corecte.