| Sylvye a întrebat:

La ora de romana ne alegem o idee pe care mai apoi o dezvoltam. De exemplu ne gandim la superstitii si scriem o pagina despre asta, sau despre copilarie. Aveti sugestii despre ce as putea scrie caci eu sunt in pana de idei? ( fara idei precum filmul, dansul, cartile, muzica...)
Multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna,
Incearca ceva SF scrie despre cum ar arata lumea ta perfecta. O zi ar avea mai mult de 24 de ore ar fi doar lumina nu ar fi noapte, oamenii ar avea alt mod de viata incearca sa-ti golesti mintea si sa dezvolti ideea asta. Cu toate astea daca tema este ceva mai stricta ai putea sa scrii despre traditiile zonei in care te-ai nascut sau ai copilarit.

| crioa798 a răspuns:

Poti sa scrii despre citate, sunt o multime de citate foarte interesante si adevarate din care chiar ai ce invata