| elenaaradu08 a întrebat:

Bună TPU! La profilul stiinte sociale intensiv franceza se face franceza de la 0 sau trebuie sa stii franceza la un anumit nivel? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa stii franceza macar la nivel B1, ca doar exista un test de limba pentru a intra la acest profil. Daca vrei cu adevarat poti recupera si invata limba in timp record cautand diverse pe internet.Pe Youtube de exemplu exista sute de canale care te invata engleza, deci sigur gasesti si pentru franceza.Succes.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se ia de la zero, trebuie sa stii franceza destul de bine, mai ales ca trebuie sa sustii si un test la aceasta pentru a fi admis.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu prea te ia de la 0, asta daca e un drac de profesor care nu are chef nici de el sau daca aveți câțiva colegi cu o bază de franceza, clar nu te ia de la 0.
Dar dacă proful e ok și nici colegii nu sunt asa buni la franceza, exista o oarecare șansă.