| Ancaaa a întrebat:

Buna!
cum este profilul stiinte sociale intensiv franceza la candva galati?
eu sunt a 8a si sincer nu sunt extraordinar de buna la franceza (mai ales la partea de vorbire. mai bine gramatica)
multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Demoiselle a răspuns:

Anca...Sa le luam separat:
Stiintele sociale ti se potrivesc daca iti place in mod special: Romana, Istoria, Latina, Geografia, limbile straine + ca o sa ai materiile astea Logica(cls a9a), Psihologie(cls a10a), Economie(cls a11a) la care obligatoriu dai teza.
Stai linistita ca pana intr-a 11a nu scapi de materiile de real Chimie si Fizica. Iar Matematica o sa o faci la un nivel scazut de dificultate.
In legatura cu franceza. La intensiv o sa ai 4-5 ore de franceza(si 2 de engleza). NU o sa faci materiile de la bilingv Geografia/Istoria/Cultura si civilizatia Frantei. DAR o sa trebuiasca sa dai teza la franceza, obligatoriu.
Nu-ti fa griji in legatura cu nivelul de franceza, va ia de la 0.

Nu sunt din Galati, nu cunosc Galatiul, dar banuiesc ca o sa mergi la liceul Cuza. Am auzit despre el de la un profesor venit la noi in liceu de acolo, cum ca ar fi cel mai bun pe profil uman-limbi straine.
Bafta!