| Sophie90 a întrebat:

La romana mi-a dat ca tema sa realizez o compunere ilustrand un proverb, dar momentan si e prima data cand mi se intampla...nu am idei.Ati putea voi sa ma ajutati va rog mult...cu,cateva sugestii.(funda)

Răspuns Câştigător
| Kid_4219 a răspuns:

Pai,poti face despre "Branza buna in burduf de caine." si poti spune despre, ca era odata un om desptept care uimea pe toata lumea cu inteligenta sa, dar n spatele acestei fete era un om ...care se imbata si facea lucruri rele,.Sau "Ce poti face singur, nu astepta de la altii." si poti spune despre un adolescent caruia parintii ii cereau ca faca curat etc, si chiar daca era o munca usara, el stia ca pana la urma tot parintii o vor face. Si peste ani de zile,. cand a crescut, si-a dat seama ca nu stie nimic sa faca etc.Scz, dar la ora asta nu ma duce mintea!

2 răspunsuri:
| lavinia_7948 a răspuns:

Fa una cu ''prietenul la nevoie se cunoaste'' cred ca va iesi super:*

| Eugen51852 a răspuns:

Si eu caut acelasi lucru :d imi pare rau k nu pot sa te ajut