| MadHatter a întrebat:

Ma adresez in special studentilor facultatii de Drept din Cluj. Urmeaza sa dau admiterea, referitor la testul de rationament logic, stiu cum arata subiectele, insa caut ceva care sa ma ajute sa le rezolv mai bine, mai repede, etc. Am cautat pana acum pe internet si nu am gasit nimic care sa aiba legatura directa cu acest test de rationament logic de la Cluj, si caut alte alternative de exercitii asemanatoare de preferat explicate. Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul Institutului National al Magistraturii ai subiecte cu barem de rationament logic, pentru Admitere INM. Nu ti se explica variantele corecte, dar macar iti poti face o idee despre cum trebuie sa abordezi subiectele respective.