| anonim_4396 a întrebat:

Maine am olimpiada la engleza, si imi este frica.
Sunt singura din a7a care merge.Problema e ca nu stiu cum sa deosebesc timpurile verbale.
Cum sa fac sa-mi dau seama cand trebuie past perfect, cand past perfect simple, past perfect continuous etc.
Si cum as putea sa ma pregatesc mai bine? Fundahappy:*

3 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Scrie de mai multe ori pe ciorne, pana o sa observi singura ca a functionatwinking...nu stiu ce altceva te-as mai putea sfatui.inveti intodeauna mai usor in momentul in care intelegi ce scrii happy

| ShiningDiamond a răspuns:

Ok, mai e putin timp...
Reciteste-le, conjuga-le...
Ai incredere in tine! App, invata utilizarile si conjugarile... La noapte, inainte sa adorimi, citeste mult! Invata esentialul! Si daca ai un dictionar, poate citesti cateva cuvinte...
App, ai programa la olimpiada pe net... Cauta si vezi ce trebuie pentru. maine...
Succes

| MadRaven a răspuns (pentru ShiningDiamond):

Serios? e si pe net programa? eu nu o gasescsad