| anonim_4396 a întrebat:

Noaptea trecuta am visat ca eram prin spania cu verisorul meu (in spania eu am fost acum 3 ani unde am facut si scoala)si tocmai coborasem dintr-un tren si mergeam printre blocuri acasa...si pe urma se facea ca ma gandesc sa vorbesc cu bunicii care nu sunt de acord ca viata mea e acolo langa ai mei parinti in spania, apoi a venit un cutremur...si apoi se facea ca sunt cu fostii mei colegi de scoala de acolo si eram foarte apropriata de ei si vorbeam ( cand am fost acolo la scoala nu prea vorbeam cu ei)si dupa ceva vreme a intrat profesoara mea preferata de acolo care se ingrasase si incepuse sa ma intrebe de ce am plecat si eu am rasp ca imi era greu cu limba si scoala.si m-am trezit.toata dimineata am cautat pe net ce o insemna dar nu reusesc sa le pun pe toate cap la cap. Ajutati-ma sa inteleg mai bine visu ce ar putea insemna? dau funda la cel mai bun raps si voturibig grin:*

Răspuns Câştigător
| Green007 a răspuns:

Nu cred ca inseamn cevathinking probabil ti-ai amintit cum era viata in spania si ti-a fost p[utin dor si te dus gandul la viata care oi duceai acolo cu prietenii, colegii, familia oh go on si cu profa tot la fel ai visat-o pe ea pentru ca era profa preferata a ta nu puteai sa il visezi pe ingrijitorlaughinglaughing sper ca te-am ajuatat! FUNDA?

1 răspuns:
| elleme a răspuns:

Ce sa insemne? Pai nu ar insemna nimic visul tau. Visele reprezinta ganduri de ale tale, poate ca iti e dor de fostii colegi si de locul acela. Poate ca te-ai obisnuit prea mult cu acel loc si ti se pare ciudat sa te reintorci iar in Romania, sa vezi alti oameni vorbind alta limba, diferiti, si altele. Poti sa comunici cu colegii tai din Spania ca poate asa nu o sa te mai gandesti asa de mult la ei.
Succes!