| Monyyyyy a întrebat:

nu imi iese un desen la mecanica și nu mi l-a semnat profa cu 15 la suta eroare. Daca nu mi-l semnează nu pot intra in examen doar la mecanica nu? Sunt la Politehnica

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vrei sa fii inginer si faci 15% eroare?
Eu nu numai ca n-as semna, dar te-as trimite acasa definitiv de la facultate!

| Violleta2022 a răspuns:

Ups...15% eroare este enorm de mult.
Daca faci un asemenea desen si construiesti ceva dupa el, cladirea aia se darama.
Asadar, profesoara are dreptate!
Pune mana si refa calculele de rezistenta a materialelor si desenul, ca poti pica examenul.
Erori de acest gen nu sunt admisibile.

| Monyyyyy explică (pentru Violleta2022):

De ce la alți o semnat cu 20 și ceva. Maxim 30 trebuie sa avem

| Violleta2022 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Asta este o intrebarea pe care trebuie sa o pui profesoarei, nu noua, pentru ca noi nu putem ghicii de ce a facut ea acest lucru.
Ma asteptam de la tine, ca adult si fata inteligenta, sa judeci, inainte sa pui asemenea intrebare de copilas mic.

In orice caz, nu-i admisibil sa ai erori de 15%, pe un plan de constructii!
Calculele oricum trebuiesc refacute, cat si desenul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Câți ani ai?

| NLS a răspuns:

Ce nu iti iese? detaliaza, sau trimite-mi mesaj.