| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca la Facultatea de inginerie mecanica se intra pe baza de dosar sau examen?; si daca se intra pe baza de examen in ce consta acesta? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce localitate...

Spre exemplu, la Bucureşti, "admiterea in Facultatea de Inginerie Mecanica si Mecatronica are loc prin interviu, pe baza de dosare." - SURSA :
http://www.mecanica.pub.ro/index.php/licenta/admitere

Toate cele bune.

| jedacian a răspuns (pentru bursuc001):

Buna! As vrea la Timisoara, am cautat detalii pe net dar nu prea am gasit

| jedacian a răspuns (pentru bursuc001):

Buna! As vrea la Timisoara, am cautat detalii pe net dar nu prea am gasit...

| bursuc001 a răspuns (pentru jedacian):

NU există "Facultatea de inginerie mecanica" la Timişoara!

Este "Facultatea de Mecanică" din cadrul Universităţii Politehnice Timişoara :)

Admiterea se face tot pe baza mediei de BAC - vezi linkul : http://www.mec.upt.ro/index.php/admitere-2013

O zi frumoasă.

4 răspunsuri:
| jedacian a răspuns:

As vrea la Timisoara. big grin