| secret96 a întrebat:

O prietena apropiata este in clasa a 12 a S.A.M [scoala profesionala big grin] si aproape toata clasa ei a ramas corigenta la matematica pe vara. Maine este corigenta si ar dori sa stie:

Daca nu este trecuta, ce se intampla cu ea? [Nu poate repeta anul pentru ca este ultima clasa de S.A.M, nu mai exista clasa de a 12 a S.A.M]

Răspuns Câştigător
| ddav23 a răspuns:

Intr-adevar exista o lacuna legislativa, dar in cazul in care nu vor fi promovati (desi ma indoiesc), vor fi incadrati intr-o clasa a 12 a de liceu.

| secret96 explică (pentru ddav23):

Deci crezi ca vor fi promovati toti?

| secret96 explică (pentru ddav23):

Deci crezi ca toti vor promova?

| ddav23 a răspuns (pentru secret96):

Eu asa cred, in general se merge pe varianta promovabilitatii, e un "trend" oficial chiar, la nivel de minister si inspectorate. Nimeni nu are niciun interes sa-i "taraie" inca un an, SAM, stii tu... Funda? big grin

| secret96 explică (pentru ddav23):

Au promovat totiwinking!

| ddav23 a răspuns (pentru secret96):

Stiam ca asta se va intampla, de fapt ti-am si spus.
Ma bucur pentru voi! Mult succes! happy