| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! O sa incep povestea.Deci, in clasele I-IV eram cea mai buna la matematica si limba romana, apoi in clasa a V a, la fel, dar mai era o colega, care era tot cam ca mine. Apoi din clasa a VI ni s-a schimbat profesorul si a inceput povestea.Lui ii era ciuda pe mine si inca 2 colegi pentru ca ne-am transferat din clasa lui, pentru ca in clasa aVa noi nu am vrut sa mai ramanem acolo, in fine.In clasa a VI a fost cum a mai fost, dar in clasa a VII a fost groaznic. Am luat primul 7, la teza la mate, apoi, ne-a venit un profesor de chimie si fizica nou, care preda doar pentru el, si daca intelegeai bine, daca nu....Acum sunt in clasa a VIII a si imi este foarte greu la mate, fizica si chimie.Prof de mate a ramas acelasi, din a VI a, dar de fizica si chimie s-au schimbat, si mi-am dat seama ca nu stiu nimic. Cealalta colega a mai facut pregatire in clasa a VII a cand a vazut ca nu are de la cine sa inteleaga, dar eu...Ideea e ca la celalte ma descurc excelent:engleza, romana, istorie, geografie, muzica etc Ce sa ma fac? Cum sa imi mai dezvolt simtul practic? Cum sa ajung la nivelul clasei a VIII la materiile reale.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi la mate dacă întelegi ceva din lectiile de aici:
http://mate-online-pentru-toti.blogspot.ro/......-blog.html

2 răspunsuri:
| caticati a răspuns:

Daca nu intelegi nimic la clasa, citeste lectiile din manuale si incearca sa inveti de acolo.
Intreaba colegi din alte clase care au alt profesor de mate.

| mg112mada explică (pentru caticati):

Problema e ca suntem impartiti in doua centre, iar clasa mea invata dupa-amiaza, impeuna cu a VIII a C, care il are tot pe acest profesor.Iar ceilalti, 1 clasa sunt la al doilea centru, care e la 2 km departare...