| DaRyUsS a întrebat:

o sa trec pe clasa a9 la mate-info si imi este cam frica de testul initial de la fizica, pentru ca pe clasa a8 am facut fizica cu profu de mate, nefacand nici o ora de fizica. As dori sa-mi spune-ti toate lectiile si formulele mai inportante de fizica de pe clasa a8 a. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| rolynight a răspuns:

Nu te stresa.
1) Vei face recapitulare, invata tot, adica, este o probabilitate foarte mare ca vei face.
2) Faci doar 2-3 % din fizica in generala( am auzit)
3) Tot ceea ce se preda se repeta an de an.
4) Uita-te-n manual
Fara emotii! Fara emotii!

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

E atat de greu sa cauti pe google "formule fizica din clasele a6-a, a7-a si a8-a"? In plus, acele teste nici nu conteaza, nu se trec in catalog, doar ajuta profesorul sa-si faca o prima impresie( ceea ce da, este destul de importanta). Oricum, o sa faceti recapitulare la clasa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi şi Programa ( în vigoare ) la linkul :
http://programe.ise.ro/......VIII-a.pdf

Toate cele bune.

| Georgesava a răspuns:

Sincer unt a 10 si sunt stiinte deci chimie fizica cam atat daca ai de gand sate duci la mate info cu siiguranta o sa ai probleme cu fizica nu trebuie sa-ti fie frica de acest test urmeaza altele crying( adevarul este ca te formeaza dar in nici uncaz nu poti face in 3 zile ceea ce ai fi trebuit sa faci in 3 ani scuze dar niste foprmule nu cred ca tear ajuta dac nu sti sa le aplici sau de unde sa incepi