| quidam a întrebat:

Pentru cel mai bun raspuns funda big grin Trec acum in clasa a 9-a si imi este cam frica de testele initiale, mai ales de cel la fizica. Sunt la mate info intensiv. La voi cum a fost inceputul de clasa a 9-a? Si mai ales cum a fost fizica? Pentru cel mai bun raspuns fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Domyno a răspuns:

Vai, testele initiale dintr-a 9-a laughing nu imi aminti! Desi sunt la cel mai bun liceu din judet, la testul de la fizica, vreau sa spun ca nu a fost nota mai mare de 5, toti am luat 2, 3, 4 cred ca a fost prima data cand am ras ca am luat 4 (si de asemenea era si prima nota de 4 a mea), dar noroc ca nu se trec in catalog! Acum sunt intr-a 11-a si fizica, am urat-o si o urasc si o voi uri toata viata mea, e super "scarboasa" nu imi place! Si sa nu iti mai fie teama de testele initiale, oricum se vor lua note mici, adica eram si eu speriat, dar cand am vazut ca nu numai eu iau note mici pe la testele initiale, nu mi-am facut griji deloc! Oricum cel mai ciudat test la fost la informatica ( nimeni nu facuse informatica in gimnaziu) si prima intrebare din test a fost "Dece ati ales acest liceu?!" si eu wtf?!?!? Nu mai spun pe la istorie sau geografie, laughing Nici nu stiam in ce tara locuiesc (atat de relaxat venisem din vacanta de vara). Imi amintesc ca la matematica si engleza acolo nu am avut probleme, matematica pentru mine e opusul fiziciilaughing, m-am indragostit de ea :X. Si a mai fost o faza tare, la biologie, ne-a pus sa desenam nu stiu ce frunza de nu stiu ce si inima omului, a fost mortal, nici nu ma puteam abtine din ras cand am vazut ce cerea, cred ca si sorme-a de 7 ani le desena mai bine ca mine! Bafta, dar dejeaba te stresezi

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am luat 4 pe linie la testele initiale.La matematica ne-a dat probleme de a 11-a, la chimie exclusiv probleme si la fizica doar niste problemulte de olimpiada.Am facut materia si dupa cateva saptamani din nou lucrare si le-au adunat si au facut media.Eu am stat bine cu 4, unii au luat 2winking

| LittleLittleMarmaid_1333 a răspuns:

Buna!
Si eu trec in clasa. a 9a, la mate`info si sincer mi`e putin frica, mai ales pentru. ca nu am idee cum va fi la inceput.nail biting
Dar totusi, sa speram ca va fi bine.batting eyelashes

La ce liceu esti? Daca pot sa intreb, desigur.big grin

A.r.happy

| NPA a răspuns:

Proful meu de fizica, si directorul liceului nu ne-a dat teste decat 2 pe semestru si la alea toata clasa aproape note de 2 3 si 4 laughing In rest a fost preocupat de problemutelaughing
Probabil o sa va dea test de abia mai incolo dupa ce ati facut ceva materiebig grin