| Dragne_Veronica_Melanie_1985 a întrebat:

Buna TPU!
Opera literara "Iona" se încadrează in programa pentru Bacalaureat 2022?
Are sens sa o invat? big grin

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Iona este scrisa de Marin Sorescu in 1968, daca este in programa școlara trebuie sa o înveti.

| Dragne_Veronica_Melanie_1985 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu de cine e scrisa, dar Sorescu nu apare in programa si nici perioada in care fusese publicata opera. Apare doar tipul "drama"

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dragne_Veronica_Melanie_1985):

Ca sa fi sigura intreaba la scoala, ca sa nu o inveti degeaba si ei sa i ti dea la bac altceva, profesorii stiu cel mai bine ce se afla in programa scolara, si pe ei trebuie sa îi intrebi inainte de Bac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la Ion care baga-n c*r beton, da, e in programa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dacă este în programă.

| Ree07189 a răspuns:

Da se încadrează s-a dat în fiecare an la bac. Succes