| Yasmine1999 a întrebat:

Profesoara de engleză ne-a dat de realizat un proiect și sinceră sa fiu nu ma descurc la engleza. Cerința este următoarea:
Sa promovez un produs (la alegere) și sa conțină o descriere generală (denumirea și funcția sa, strategii de promovare, etc). Ideea e, ca eu trebuie sa conving potențialii clienti de valoarea ideilor mele și sa fie oarecum interesați de produsul meu.
Va mulțumesc mult

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa frumos in romana apoi tradu. Greu a naibii, dom'le! Plus ca geme netul de descrieri pe amazon - aliexpress - gear best - samd, iar tu vii aici la milogeala sa iti faca altii tema. PUNE OSUL LA TREABA!

| Yasmine1999 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai mâncat stricat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Yasmine1999):

Ti-am dat un sfat foarte pertinent si util, iar tu vii cu de-astea. Lasa ca e loc destul pentru tine pe centura... sau poate intri in politica si ajungi prim-ministru, cine stie. Multe succesuri iti doresc!

| Yasmine1999 explică (pentru GabiDumitrescu):

laughing) ma faci sa rad cât de idiot poti sa fii, îți jur.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Yasmine1999):

Ziua cu adevarat pierduta din viata e aia in care nu ai ris. Zi mersi, carry on. happy

| lorena1gianinak a răspuns:

O sa încep cu o chestie care o sa displaca tuturor dar c'est la vi))) Pe vremea mea nu exista internet cu site-uri unde sa îți faci temele și aplicații care sa te ajute la matematica sau google translate. Asa ca dacă îți e silă sa dai o căutare pe google ia frumos un produs de prin casa și citește-i eticheta. Undeva trebuie' sa scrie și în engleza, deși da pe afara internetul de ceea ce cauți tu și nu e greu absolut deloc sa cauți. Și dacă tot am amintit de translate, pune mana și cauta acolo ca știi sa folosești.

| DataScience a răspuns:

Asa cum a zis persoana de mai sus, fa-l in romana, apoi in engleza asa cum stii tu, si abia apoi poti sa postezi cele 2 variante si sa ceri un usor ajutor din partea comunitatii, nu sa iti faca cineva munca.