| lovemusic605 a întrebat:

Bună, TPU! Pun o întrebare cam banală...

Cum credeţi că arată mai bine? "Desen / Ed. plastică" (cu "/") sau "Desen şi ed. plastică" (cu "şi")? Ţineţi cont şi de faptul că în clasa a VIII-a apare în orar "Muzică/Desen", adică într-o săptămână se face muzică, iar în cealaltă desen, şi probabil n-ar arăta prea bine cu prea multe "/" (de ex.: "Muzică/Desen / Ed. plastică" sau ceva de genul). Vă rog, exprimaţi-vă părerea! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

• (Desen/Ed.plastica)

5 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Mai bine, cred eu, ca e cu" și ".winking

| unknownn a răspuns:

Ori pui : Ed. Muzicala/Ed. Plastica
Ori pui: Desen/Muzica

| SaraJ a răspuns:

Cu bara. altfel (cu "si") se intelege ca faci desen si muzica in aceeasi ora laughing
baftawinking

| Ddeliaa a răspuns:

Pai cu "/" deoarece nu faci si desenul si muzica odatawinking

| lovemusic605 explică:

Îmi puteţi răspunde, vă rog, şi la întrebarea aceasta? http://www.tpu.ro/......hzfypq6nc/