| triprider20 a întrebat:

Buna TPU!
Recent am fost repartizata la un liceu si as avea o intrebare eu fiind destul de neinformata. Eu si cu o prietena am intrat ambele la acelasi profil, profilul avand doar Sectia Romana. Intrebarea mea este, exista clase mai multe?(A, B, C, D, etc.) sau o sa ne bage intr-o singura clasa/ pe toti, incluzand pe mine si prietena mea? Dorim sa picam in aceeasi clasa si nu stim cum functioneaza chestia asta happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Veti fii repartizate dupa medii, posibil in clase diferite.

| Vântulalb a răspuns:

Unele licee au 1 clasa/an, altele vreo 7 paralele. Noi nu putem sti ce e la tine. Dar dupa repartizare puteti aranja cu dirigintii sa fiti impreuna.

| isemilia a răspuns:

Scrie in brosura / pe amitere.edu (parca asta era site-ul) cate clase / locuri sunt pentru fiecare specializare la fiecare liceu. Cauti liceul, profilul si specializarea si vezi acolo ce scrie, daca pentru filologie (cred ca de asta vorbesti) este o clasa sau daca sunt mai multe. Asta sau astepti, probabil vi se vor spune colegii, profesorii etc.

| Crescent a răspuns:

Normal e sa existe mai multe clase. Deci cred ca asa e.

| Alex77777777777777777777u a răspuns:

Dupa medii am inteles dar te poti transfera la ea in clasa in iarna