| Ðξєu a întrebat:

Sambata ma duc la olimpiada la engleza si am proba de baraj la listening, as vrea sa stiu niste site-uri cu teste de listening pentru a exersa.Multmesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Doar asculta multe interviuri, monologuri si dialoguri, sau uita-te la filmulete cu declaratii de presa, etc, ceva interesant pentru tine, ca sa te obisnuiesti mai mult cu engeza, cu termeni si cuvinte greu de inteles sau care se aseamana cu altele, ca sa le poti deosebi mai usor. Asta e cel mai bun exercitiu.