| Xoniaa a întrebat:

Scuzati categoria dar am o intrebare, poimaine dau teza la istorie si am de invatat 6 lectii lungi maine, 1 lectie=4 pagini ce sfat imi dati sa pot sa le invat pe toate mai usor ( daca pot ). Dau funda! :*

3 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Intai invata esentialul la fiecare lectie, iar dupa ce stii foarte bine ideile principale, incepe sa inveti si detaliile. Nu stiu sigur daca va functiona...eu asa invat la aproape orice materie si retin mai usor.

| Aphrodytha a răspuns:

Scoate-ti ideile mai importante, scrie-le pe o hartie, si citeste-le sinteza, pe mine asa ma ajuta.

| Ancaaa23456 a răspuns:

Eu, personal, invat orice lectie mai usor daca stau pe toaleta, oricat de lunga ar fi.