| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Semestrul tecut la matematică am avut media 6, iar semestrul asta am doar o notă, un 4, pentru a-mi iesi media mi-ar trebui un 6... dar am multe lectii ce nu le-am înțeles. Daca nu mi-ar iesi media 5 pe al doilea semestru, ce o sa mi se intample? Pot ramane repetentă?

Răspuns Câştigător
| Ianister a răspuns:

Teoretic nu pentru ca 5 e nota de trecere

| ujdhuffdhyhyfhffgvd a răspuns (pentru Ianister):

Deci un elev ramane corigent daca n-are media generală peste 5?

4 răspunsuri:
| Zozohun a răspuns:

Daca pe primul semestru ai media 6 si in al doilea ai 4 treci clasa. Pentru ca media este 5. Oricum lasa asta, daca la clasa ai notele astea, ce o sa faci la examen? Intri la profesională?

| ujdhuffdhyhyfhffgvd a răspuns (pentru Zozohun):

La celelalte materi am note mai bune ( 7, 8 si 9 ) doar ca pur si simplu nu înțeleg matematica

| ujdhuffdhyhyfhffgvd a răspuns (pentru Zozohun):

La celelalte materi am note mai bune ( 7, 8, 9 ) dar pur si simplu nu înțeleg matematica