| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...
In semestrul I am avut 212 absente si am avut media la purtare 3. Acum in acest semestru am lipsit mai mult de o lunacrying. Credeti ca voi ramane repetenta? Imi este foarte frica. Fundita. Voua vi s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Si eu am avut multe absente in clasa a 12-a ( pe primul vreo 130 si pe al doilea peste 200) dar le-am motivat in asa fel incat nici macar sa nu imi scada nota la purtare. Incearca sa faci cumva sa le motivezi pe astea de semestrul asta si daca reusesti si vei avea 10 la purtare sau minim 8 ai sanse sa treci( zic 8 pentru ca din cate tin eu minte ca sa treci anul trebuie sa ai minim 6 la purtate) dar daca nu, nu prea ai cum. Si incearca sa nu mai lipsesti pentru ca nu e vorba doar de absente ci si de materia pe care o pierzi si nu o mai poti recupera, iar daca e sa treci cu purtatea ramai cu alte materii corigenta si banuiesc ca sti ca la 3 corigente esti repetenta automat

3 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Nu nu mi s-a intamplat
dar cred ca te lasa de data asta deoarece nici pe primul nu ai avut media buna din cate stiu daca ai sub 6 la purtare esti lasat

| EvelinaOlivia a răspuns:

Dahappy.

| Francii01 a răspuns:

Pai daca duci motivare absentele sunt motivate si nu se mai i-au in considerare. Poti obtine motivarea de la medicul de familie. Mai bine este sa intrebi pe diriginta sau pe dirigintele tau in ce perioada ai acele absente si iti v-a spune. Dupa aceea mergi ti-am zis, la medicul de familie si gata. Pe viitor. incearca sa nu mai faci atatea absente.
-p. s. : la purtare daca ai media 3 iti trebuie cel putin media 7 pe acest semestru. Ai grija happy