| deliaalexandra a întrebat:

TPU, simularile pentru evaluarea nationala 2016 pot fi la fel ca examenul adica ma refer daca la simulare la romana pica genul dramatic poate sa pice si la examen genul dramatic?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Nu neaparat. Poti face momentele subiectului doar pe baza fragmentului dat. happy

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele NU vor fi identice, dar este posibilă situaţia menţionată de tine!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la întrebările anterioare...

Toate cele bune!

| Rakanishuu a răspuns:

Da, poate sa pice la examen ceea ce pica la simulare, cum ar fi exemplul spus de tine, avand in vedere ca subiectele sunt alese prin tragere la sorti. Cu toate acestea, subiectele vor fi diferite din alte puncte de vedere.
La simulare, subiectele vor fi putin mai dificile decat la examen. Pe langa asta, nu au voie sa va dea aceeasi opera de comentat sau exercitii IDENTICE cu cele de la simulare.

Răspuns utilizator avertizat
| Rakanishuu a răspuns (pentru deliaalexandra):

Nu neaparat. Poti face momentele subiectului doar pe baza fragmentului dat. happy

| andrei1237 a răspuns:

Da, exista sanse, dar minuscule!

| 6684464 a răspuns:

Fi sigur ca ce-ti pica la simulare nu o sa-ti pice la bac.
Poate va fi asemanator, dar sigur nu va fi nici un exercitiu la fel.

| Sєвα a răspuns:

Din cate imi amintesc din ce mi-a zis profa, subiectele sunt trase la nimereala, ceea ce inseamna ca sunt sanse (dar mici).

| Pintea_Georgiana_1990 a răspuns:

Subiectele sunt "trase la sorți" dintr.un număr de subiecte.Este posibil sa fie asemănătoare sau sa fie diferite

| mihaelamanu a răspuns:

Pana acum în niciun examen nu au fost la fel. Mie la simulare mi-a picat doina, iar la examen basmul.
Simulările sunt mai grele decât examenul în sine. În felul acesta va determina sa învățați. Multă bafta!