| ConfusedBoi a întrebat:

Spuneti-mi si mie cam ce ar trebui sa stiu la geografie cat sa iau nota de trecere la Bacalaureat. Niste informatii generale v-as ruga. La liceu profesoara practic nu a predat nimic si imi e greu sa recuperez, vreau doar sa iau bacul deoarece vreau sa dau la politie si nu ma intereseza nota la bac

1 răspuns:
| andrey663 a răspuns:

Capitalele si locatiilor lor, tarile si unde se afla, raurile din RO, resedintele de judet, orasele importante, muntii, campiile