| AdeAdela a întrebat:

Buna TPU.Sti care estecel mai mare numar de2 cifre careare exact 4 divizori. Dau fundita, si va rog raspundeti repede.

Răspuns Câştigător
| wintage a răspuns:

Cred ca 93... ii are pe 1, 3, 31,93

4 răspunsuri:
| Owakey a răspuns:

Bună!

Nu, nu ştim, suntem ca tine.

Baftă!

| adi4fotbal a răspuns:

10.

| XLidiaX a răspuns:

Am raspuns a treaia! Si tu intrebi de fapt de cel mai mare nr prim de 2 cifre. E simplu: 97. Ii are pe 1 si pe 97 ca divizori. happy

| wintage a răspuns (pentru XLidiaX):

Nu a zis nimic de numar prim. A zis un numar cu doi divizori proprii, deoarece improprii toate numerele au doua. Un numar este prim cand are doar divizori improprii.