| Madalyna29 a întrebat:

Stiti cumva cand se incepe scoala, adica unii spun ca pe 1 septembrie, altii pe 12 septembrie. Nu stiu ce sa mai cred sad. Am cautat si pe net, dar nu am gasit ceva care sa ma asigure ca data e cea corecta big grin. Deci va rog, daca stiti sa imi spuneti si mie...pls puppy dog eyes :X kiss

3 răspunsuri:
| neekole a răspuns:

Scoala incepe pe 10 septembrie. Si anul acesta vom avea vacanta de iarna mai mare cu 2 saptamani. Si vacanta de vara de anul viitor va fi si mia mica. Dar cred ca o sa se schimbe repede programul acesta. Funda?happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MECTS nr.4292/2011, privind structura anului scolar 2011-2012, va incepe luni, 12 septembrie, citez:
"ART.2.Anul şcolar 2011-2012 începe la data de 1 septembrie 2011, se încheie la data de 31 august 2012 şi se structureazã pe douã semestre, dupã cum urmeazã:
Semestrul I
Cursuri - luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011
În perioada 22-30 octombrie 2011, clasele din învãţãmântul primar şi grupele din învãţãmântul preşcolar sunt în vacanţã.
Vacanţa de iarnã - sâmbãtã, 24 decembrie 2011 - duminicã, 15 ianuarie 2012
Semestrul al II-lea
Cursuri - luni, 16 ianuarie 2012 - vineri, 6 aprilie 2012
Vacanţa de primãvarã - sâmbãtã, 7 aprilie 2012 - duminicã, 22 aprilie 2012
Cursuri - luni, 23 aprilie 2012 - vineri, 22 iunie 2012
Vacanţa de varã - sâmbãtã, 23 iunie 2012 - duminicã, 9 septembrie 2012." Numai bine!

| IIIx333III a răspuns:

Pe 12 saptembriewinking
De acum incolo este regula ca scoala sa inceapa mereu intr-o zi de luni sa se se termine intr-o zi de vineriwinking