| myruna26 a întrebat:

Am si eu o nedumerire. Pe ce data incepe scoala? Unii spun ca pe 13 alti ca pe 12 septembrie si nu stiu ce sa cred.( si argumente va rog) Dau funda...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MECTS nr. 4292/2011, privind structura anului scolar 2011-2012, va incepe luni 12 septembrie, citez:
"ART.2.Anul şcolar 2011-2012 începe la data de 1 septembrie 2011, se încheie la data de 31 august 2012 şi se structureazã pe douã semestre, dupã cum urmeazã:
Semestrul I
Cursuri - luni, 12 septembrie 2011 - vineri, 23 decembrie 2011
În perioada 22-30 octombrie 2011, clasele din învãţãmântul primar şi grupele din învãţãmântul preşcolar sunt în vacanţã.
Vacanţa de iarnã - sâmbãtã, 24 decembrie 2011 - duminicã, 15 ianuarie 2012
Semestrul al II-lea
Cursuri - luni, 16 ianuarie 2012 - vineri, 6 aprilie 2012
Vacanţa de primãvarã - sâmbãtã, 7 aprilie 2012 - duminicã, 22 aprilie 2012
Cursuri - luni, 23 aprilie 2012 - vineri, 22 iunie 2012
Vacanţa de varã - sâmbãtã, 23 iunie 2012 - duminicã, 9 septembrie 2012. " Numai bine!

14 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pe 12.
13 cade duminica laughing

| PrecioussGirl a răspuns:

13 cade marti rolling on the floor doamne unde mi-a fost capul
sincer scuze laughing nu stiu cea fost cu mine big grin

| Justdreams a răspuns:

Pe 12 uite si argument http://www.ziarulprahova.ro/......a-reforma! Bye bye.P.S:funda:D?

| Miru2004 a răspuns:

Pe 12 Septembrie incepe scoala. Mie mi-a zis si diriginta mea, si inv surorii mele. Si este normal ca scoala sa inceapa Luni pe 12, nu marti pe 13. Sper sa te fi ajutat.

| DeDeKiDoo a răspuns:

BUNA! Scoala incepe in 12 sep deoarece este luni. Scoala incepe intotdeauna la inceputul unei saptamana sper ca te-am ajutatbig grinfunda?

| Alice1122 a răspuns:

Pe 12 septembrie

| DeathIncarnate a răspuns:

Ce argumente vrei ma? logic ca se incepe de 12 septembrie mai vrei si argumente

| smile20000 a răspuns:

| Mikka09 a răspuns:

12 septembrie

| SplashFire a răspuns:

Se incepe pe 12 septembrie, pentru ca pica luni

| Jigsaw a răspuns:

In 12.De ce nu in 13? Pentru ca in 12 e luni, si 13 e marti.

| jucaria a răspuns:

12 septembrie stiu sigur or anuntat si la stiri

| Ellaa98 a răspuns:

Eu am auzit ca scoala incepe pe 12 septembrie.13 pica marti si nu cred c scoala incepe marti.

| Alki a răspuns:

12 septembrie-in mod normal scoala incepea pe 15 septembrie dar asta ar fi insemnat joi, asa ca s-a hotarat ca indiferent de data scoala sa inceapa lunea adica...12happy.