| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva, daca vreau sa intru la o facultate cu frecventa redusa, si as vrea sa incerc sa intru fara taxa, daca nu am promovat examenul de admitere, pot fi trecuta la taxa? Totusi imi este frica sa nu promovez examenul de admitere, si nu as vrea sa raman si anul asta pe afara... Ma gandesc sincer, sa ma inscriu direct la taxa. Va rog sa imi spuneti daca poti fi admis la taxa, daca nu ai promovat examenul de admitere la fara taxa. Multumesc!

1 răspuns:
| drodu94 a răspuns:

Nu poti sa fi admis la taxa daca nu ai promovat examenul de admitere. Exista un numar limitat de locuri la fara taxa. Ca sa intri la fara taxa trebuie sa ai printre primele note in functei de numarul locurilor disponibile