| MasterOfDisaster a întrebat:

Buna TPU.stiti vreun site unde as putea invata ceva (in legatura cu muzica) despre ritm, bethowen, bach, mozart, si johan strauss, timbrul muzical, si masurile astea sau cum se numesc, patrimi, optimi, doimi?

trebuie sa dam test la muzica straight face straight face straight face
sau cei care sunteti acum in clasa 10-a,(si eu sunt), spuneti-mi daca ati facut ceva teorie la muzica, pentru ca la mine in caiet bate vantu`.

mersi. funda

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Numai din manualele de clasele V - VIII

| MasterOfDisaster explică:

@BlaBlaa
ok,da` eu dau test din materia din clasa 9-a miercurea viitoare.
imi trebuie neaparat un site (sau mai multe).

| BlaBlaa a răspuns:

Mai bine ti-ai cumpara o carte de muzica...de obicei, invatatul din carti e mai eficient decat cel online. nu-ti distrage mess-ul, facebook-ul sau mai stiu eu ce atentia.

| BlaBlaa a răspuns:

Http://www.didactic.ro/......ele/lectii cauta aici ce-ti trebuie :)