| Mihaela6373 a întrebat:

Sunt clasa 8a iar la matematica am ramas corigenta semestrul trecut, iar pe semestrul 2 aveam doar un 5. Mai pot da evaluarea nationala? Voi intra la profesionala?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Buna! Da, o poti da, pentru ca inca se mai dau aceste examene pentru clasa a VIII-a si a XII-a si doar daca iti iei notele de trecere, pentru ca acestea inca se pun (daca participi, iar daca nu, iti incheie ei dupa formula lor, iar in cazul tau nu este prea favorabila partea din formula).

| Zorn a răspuns:

Deci, a doua ta nota pe semestrul al II-lea va fi:
-ori pentru activitatea pe care ai desfasurat-o in cadrul orelor online
-ori vei sustine o lucrare scrisa/ te va asculta profesorul/ iti va da de facut un proiect etc.
Vorbeste cu profesorul tau, pentru ca e dreptul tau sa iti repari media happy