| DXPisicutaTaNeagraXD a întrebat:

sunt clasa a 8-a si as vrea sa dau la anul la liceul de arte din constanta (design ) cine stie ce probe se dau pentru admitere va rog! Am mai postat aceasta intrebare de cateva ori si nu mi s-a raspuns! Fundahappy.

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă nu ţi s-a răspuns, înseamnă că nu ştie nimeni ce să-ţi spună.
Presupun că liceul de arte are filieră vocaţională, asta înseamnă că va trebui să dai un examen de admitere care probabil va consta în desen liber, în cazul tău. Informează-te de la alţii care au intrat la acel liceu, dacă nu poţi, aşteaptă până pe la mijlocul semestrului al doilea, s-ar putea să primiţi ofertele liceelor de la şcoală sau o să fie afişate informaţii la liceul respectiv.
Prea multe probe nu pot să se dea, că în fond e doar un liceu.