| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si urmeaza examenele,apoi inscriereaa liceu. Eu vreau sa merg la profilul bio chimie, unde imi recomandati sa merg? Multumesc. XD

3 răspunsuri:
| Adina981 a răspuns:

Profilul bio-chimie e un profil complex, adica faci cate ceva din fiecare, e recomandat daca vrei sa te faci medic si daca te descurci la chimie, bineinteles. Trebuie sa stii ca se pune mult accent pe chimie si e destul de grea / diferita fata de generala. Oricum bafta!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există profilul/specializarea de "biologie-chimie"!
Poate vrei să te referi la specializarea de "Ştiinţe ale Naturii" :)

Nici NU ai precizat din ce localitate eşti - deci, vezi lista tuturor liceelor ( din toată ţara ) cu această specializare :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Toate cele bune.

| mejustme99 a răspuns:

Profilul de bio-chimie este foarte bun daca vrei sa ajungi medic. Nu stiu ce liceu sa iti recomand pentru ca nu stiu din ce oras esti si probabil nici nu stiu liceele din respectivul oras. Daca ai medie mai mare iti recomand sa mergi la cel mai bun colegiu/liceu din orasul tau.