| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 9-a si am ramas corigenta pe primul semestru la matematica, iar acum nu am nici o sansa sa mai trec pentru ca am 5, 5, 3,2 si 3 in teza. Asa ca ma asteapta olimpiada la vara si vreau sa stiu cum se procedeaza cu corigenta.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se sustine examenul de corigenta, scris si oral, din materia clasei si trebuie sa obtii cel putin media 5, aceasta va fi media anuala. Daca nu obtii cel putin 5 vei ramane repetent.