| anonim_4396 a întrebat:

sunt in clasa a-VII-ea si invat foarte bine la toate materiile. mai putin la fizica chimie si mate. nu reusesc sa le fac fata. sunt prea complicate, mai ales mate. aaa si acum sa trec la intrebare si etc. deci pe primul semestru la mate am avut 6 iar pe al doilea am avut 3 si am ramas corigenta. oricum vara asta o sa merg la pregatire la mate si cred ca o sa trec, sigur o sa trec. crying cum e cand dai corijarea? chiar mi-e frica, cand se da? ce nota trebuie sa ei ca sa treci? nu vreau raspunsuri la misto, am nevoie de niste sfaturi sad si daca puteti sa imi raspundeti si la intrebari. va multumesc

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Se numeste corigenta.Se da la inceputul lui septembrie, prima saptamana.Iti da o lucrare si scrii tot ce sti.Trebuie sa iei minim 5.

| KellyGreen a răspuns:

Stai ca nu inteleg tu ai 10 pe linie, in afara de mate unde esti corijenta?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Corigenta se dă, de obicei, pe la sfarsitul lui august. Depinde de profesor, el face alegerea zilei, a orei. Intrebi la secretariatul scolii. Dai exemen scris si oral (cu biletele, prin tragere). Trebuie sa ai minim 5, la fiecare. Daca ai 4 la oral si 5 la scris, esti picată.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Inca ceva. Nu poti sa zici ca esti o eleva bună la invatatură dacă clachezi la materiile de bază, intelegi? Cand esti bun, esti la toate. Intelegeam daca aveai note slabe la desen, religie...

| victorandrei a răspuns:

La toate materiile mai putin vreo 3 laughing interesanta abordare, pune mana pe carte si lasa prostiile, cine nu vrea nu poate

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Nu am inteles la ce materii inveti bine. Daca la scoala ta se face pregatire pentru corigenta, aici trebuie sa mergi. Tot aici vei primi si restul de raspunsuri.