| Bataru_Oana_1996 a întrebat:

sunt in clasa a XI-a,si cred ca a venit timpul sa ma hotarasc la ce facultate vreau sa dau mai departe. una dintre optiuni ar fi facultatea de Drept,dar nu stiu ce subiecte se abordeaza la admitere. Marea mea rugaminte este ca cineva sa ma puna la curent cu subiectele ce trebuie sa aprofundez in acesti doi ani de liceu,in asa fel incat, la admitere, sa am un procentaj acceptabil de raspunsuri corecte, sa pot intra la facultatea de Drept. Multumesc. Dau funda!:*

2 răspunsuri:
| tatarush a răspuns:

50% din nota de admitere la facultate consta intr-un test de gramatica cam din 50 de intrebari.25%nota bac si 25%nota finala liceu... poti sa te interesezi in ce consta exact acel test de gramatica de la cine a mai incercat sau care deja au intrat

| StefanP a răspuns:

Buna. Ti-ai gasit meditator la gramatica pentru admiterea la Drept?