| Byu_7191 a întrebat:

sunt noua pe aici:*. vreau sa va intreb ceva. fratele meu a fost lovit de un coleg de-al sau in gura. si-a spart buza si inauntru obrazul. il pot da in judecata? raspunde-ti repede pliz.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In ordine:
-mergi cu fratele la institul medico-legal;
-gaseste martorii lovirii;
-fa reclamatie la politie in care specifici faptul ca-ti rezervi dreptul de a-l da in judecata;
-ia-ti un avocat.
De obicei aceste lucruri se fac de catre parinti sau intretinatorul legal.

| imiplacesaajut a răspuns:

Nu pentru ca esti minora probabillaughing si pentru ca este doar o bataie intre 2 copii( probabil)laughing