| Yourfavgirl a întrebat:

Buna TPU, sunt putin cam disperat, cam in 2 saptamani am bacul la mate si ma simt coplesit de emotii, nu mai pot dormi noaptea ca lumea.
Desi am luat schematic tot, am invatat formule cu duiumul, ma tot omoara gandul de cum o sa fie bacul la mate.
Mentionez ca sunt Stiintele Naturii (M2),voi ce parere sau sfaturi aveti? Avand in vedere de cum a fost situatia de anul acesta, o sa fie usor sau greu?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. happy
Liniștește-te, Bacul este un examen de dificultate medie. Cred cu tărie că orice elev care s-a preocupat cu învățatul poate lua o notă chiar frumoasă. Încearcă să ieși în natură, singur sau cu prietenii, să mănânci bine, să faci sport și să dormi suficient...pentru că stresul exagerat chiar nu te va ajuta cu nimic, ba din contră.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai ușor.

| Frank51 a răspuns:

Eu am luat 5 fără să învăț, nu am fost stresat probabil și din cauză că sunt mai liniștit de fel, nu mă stresez ușor.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ușor sau greu depinde de tine și cunoștințele acumulate. Dacă ești pregătit = ușor.
Încearcă să elimini stresul.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Chill, si eu dau bacul la mate( tehnologic). Doar matematica te ingrijoreaza?

| Yourfavgirl explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Da,doar mate, chimia si romana nu laughing

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Yourfavgirl):

You're one lucky guy. Pe mine unul ma ingrijoreaza romana... :/

| Yourfavgirl explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Daca ai insta vorbim acolo
angelllus_
happy

| Monst a răspuns:

Eu am fost profil tehnic și dacă ai învățat nu trebuie sa te mai strofoci și stresezi atât fiindcă o sa iei bacul.Eu cred ca bacul o sa fie de dificultate medie având in vedere ca am făcut atata online.Succes la examen. Poți sa iei nota mare dacă nu te lași copleșit de emoții.

| Yourfavgirl explică (pentru Monst):

Matematica de tehnic :'))
aia e chiar easy.

| Monst a răspuns (pentru Yourfavgirl):

Pe naiba

| Duckky a răspuns:

Daca ai invatat nu ai de ce sa iti faci griji stai chill