| andreyyya a întrebat:

Sunt studenta la medicina și am terminat anul 3(deci, acum eu urmează sa încep anul 4) dar as vrea sa ma transfer la o alta facultate de medicina din țara deoarece cea la care urmez cursuri in prezent este extrem de slăbuță. Problema este ca facultatea la care as vrea sa ma transfer are locuri disponibile doar pentru anul 2 și 3. Deci, întrebarea mea este: as putea sa ma transfer acolo in anul 3 chiar dacă eu l-am promovat renunțând la anul precedent? Urmează sa sun sa întreb la facultate dar voiam sa știu dacă ați mai auzit de vreun caz asemanator sau dacă e posibil. Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Buubbu a răspuns:

Hei!

| Buubbu a răspuns:

Nu știu de ce nu s-a postat răspunsul mai devreme. laughing În fine.
Eu nu te pot ajuta, pentru că sunt în ultimul an de liceu și nu prea am cunoștințe în domeniu. laughing
Cum am văzut că ești studentă la medicină, am totuși o întrebare (pentru că și eu vreau să urmez aceeași facultate): Ai timp liber? Adică pentru ieșit și alte chestii? Mă cam „stresează" lucrul ăsta, pentru că sunt o grămadă de oameni care vorbesc în necunoștință de cauză și mă sperie. Sunt conștientă că e mult de învățat, dar cred că exagerează spunând: „Aa, vrei la medicină? Distrează-te cât mai poți că apoi o să mori în cărți."
Mulțumesc! :*