| PatrickZorrz1234 a întrebat:

Sunt un baiat de 13 ani si as sa imi recomandati niste carti adecvate pentru varsta mea. Stiu ca varsta nu prea conteaza ci capacitatea de a intelge lectura dar as vrea sa aflu ce carti ati citit voi la varsta asta. Tin sa mentionez ca imi plac cartile fantasy. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EDMProducerPPG a răspuns:

Hei!

La varsta ta eu am citit 'Cronicile Wardstone' o serie de vreo 12 carti (mda, fantasy).

In opinia mea e foarte buna pentru varsta ta deoarece nu are parti greu de inteles are doar actiune si cam asta e.

Eu am apucat sa citesc doar 9 deoarece nu erau toate traduse (mi-a parut rau ca nu le-am gasit).

Incearca sa citesti prima carte. Nu vei regreta happy

Cheers ¯\_(ツ)_/¯

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hello!
Eu iti recomand:
Contele de Monte Cristo
Imparatul mustelor
Robinson Crusoe
Maestrul papusar
Vraciul
La rascruce de vanturi
Elevul Dima dintr-a 7-a
Invitatie la vals (daca-ti plac cartile de dragoste)
Capitan la 15 ani
Calatorie in jurul pamantului
Fram, ursul polar
Colt alb
Spor la citit! happy

| Deliiiia a răspuns:

Trebuie neapărat să citeşti seria Harry Potter, sunt grozave, mai ales la vârsta ta! big grin

| Pisicaeuropeana400 a răspuns:

Eu am 12 ani și am citit cartea orase de hârtie de jhon green dar are mai multe cărți faine el eu îți recomand orase de hârtie