| nastaseelenacristina a întrebat:

Buna TPU,trebuie sa completez fisa inscriere facultate si imi ceresa scriu " emitentul diplomei de bac",trebuie sa trec numele liceului sau Ministeru educatiei, cercetarii, tineretului si sportului? unii zic prima varianta altii a doua varianta
'

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Liceul la care ai absolvit.

| Violleta2022 a răspuns:

Liceul unde ai sustinut BAC-ul!

Uite aici cum arata o diploma de BAC care este semnata si stampilata de "presedintele comisiei din centrul de examen", adica din liceul unde ai sustinut tu examenul.

https://www.edupedu.ro/......documente/

| gabicoo a răspuns:

La emitent scrii: "Școala de dansuri și bune maniere"! Vei intra direct la buget și cu cazare asigurată la cămin!

laughing

| ValentinMihai78 a răspuns:

Numele liceului.

| comanantonio17 a răspuns:

Ministerul Educației. (nu se mai munește "Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului").

| nastaseelenacristina explică (pentru comanantonio17):

Iar sunt in dilema am primit raspunsuri diferite