| petro2000 a întrebat:

trebuie sa dau test la engleza, si as dori sa stiu care sunt cele mai folosite verbe iregulare?

4 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Be,go,make,learn,speak,bacome,eat,drink,can,come,forget,get,have,meet,do,give...cam acestea sunt. happy

| HellGirl666 a răspuns:

☠ Bună.
☠ Be, become, begin, blow, break, bring, can, catch, choose, come, eat, drink, do, feel, forget, get, give, go, have, hear, keep, learn, leave, let, meet, run, saw, say, ș.a.

| SofiaAndreea a răspuns:

Toate verbele, iar daca esti clasa a 6-a, la sfarsitul manualului sunt verbele si ai face bine sa le inveti pe toate caci toate sunt foarte folositoare si sunt si simple, alta varianta nu ai! FUNDA?

| AlexandruGheorghe a răspuns:

Buna Uite poate iti este de ajutor site-ul asta,. http://www.academia-de-engleza.ro/......ulate.html