| LalLyBoOmD a întrebat:

Draga TPU, maine am un test la Engleza in care trebuie sa traduc propozitii dati-mi exemple multe de verbe si cand se folosesc... etc care sa ma ajute!

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Te-aș fi ajutat, însă nu prea am înțeles despre ce este vorba.
Repetă timpurile, verbele modale, passive voice, etc.
Începe cu Past Simple/Continuous și termină cu Future Perfect Simple/Continuous.
De asemenea, învață regulile pentru verbele modale : can/could, will/would, shall/should, may/might, ș.a.m.d.
Succes!