| AlexandruRobert2310 a întrebat:

Buna TPU.
Un profesor are voie sa dea test din materia predata in alt semestru?
Am dat un test vineri din materie din semestrul I.
Daca nu are voie, ce as putea face?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, are voie, nu exista nici o interdictie in acest sens.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost predata, nu vad unde e problema. In loc sa cautati scuze mai bine invatati

| AlexandruRobert2310 explică (pentru suntserios):

Nu caut scuze, ci daca materia a fost predata intr-un alt semestru, de ce ar da test in alt semestru? Nu pentru asta sunt facute semestrele? Sa fie separata materia?

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexandruRobert2310):

Are tot dreptul sa faca asta. Recapitulare, sa vada ce mai stiti. Daca nu iti place sa inveti, este problema ta.

| Salontanul a răspuns (pentru AlexandruRobert2310):

Asa este! Zice ca se vor pune si graniceri sa nu lase sa treaca materia dintr-un semestru in altul. laughing

| Catrice a răspuns:

Noua ne dădea în liceu test la sfârșitul orei din lecția predata în aceeași ora rolling on the floor
Tu crezi ca la bac se tine cont de materia predata doar cu câteva luni înainte?!

| ywar a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine puneti mana de la mana, cumparati un pistol si il impuscati in cap, si asa nu aveti nevoie de ceea ce va preda. Puteti si cu un Carpati, desi un Smith&Wesson ar fi mai elevat, chiar aristrocrat as putea spune. Una e sa mori impuscat in cap de un Carpati si alta de un Smith&Wesson.