| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi spuneti care este cea mai scurta poveste din cartea Basmele romanilor de Petre Ispirescu! Funda

Răspuns Câştigător
| CocaColaKerry a răspuns:

Povestea Fata saracului ce-a isteata

Funda!

4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

De ce? Ti-e lene sa citesti cea mai lunga poveste?

| NirvanaE a răspuns (pentru MrAngelus):

Pentru ca am nevoie, si te rog frumos sa nu te iei de mine, ca nu ti-am cerut nimica, doar o poveste pe care s-o citesc si sa-i fac rezumat. Asa ca poti sa taci din gura.

| anonim5491 a răspuns:

Nu stiu de petre ispirescu asa scurte desi am citit toata cartea de povesti ......iti sp una care nu e de petre ispirescu...dar cred ca are doar o pagina BABA Dochia bafta

| Deea012 a răspuns:

Eu stiu ca este "Fata saracului cea isteata", "Sarea in bucate" si "Aleodor Imparat". Sper sa iti fie de ajutor raspunsul meu. FUNDA:d