| zinsi a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati...
Vreau sa dau CAE in martie si din cate am inteles rezulatetele apar prin aprilie si diploma se trimite in iunie... dar ca sa scap de engleza la bac trebuie sa fac o cerere din cate stiu cu copia diplomei...

puteti sa-mi spuneti daca pot sa scap de proba de la bac...

1 răspuns:
| Nenea_9651 a răspuns:

Din cate stiu eu sunt probe obligatorii.Eu cand am dat bacu acum 2 ani asta era "proba orala" la alegere si se dadea note. Din cate am vazut nu se mai dau note la probele orale dar se dau 2 calificative AI TRECUT si AI PICAT ceva de genu oricum esenta este urmatoarea. Tu oricum trebuie sa dai la alegere la o limba straina asta e sigur depinde de tine la ce limba straina vrei sa dai. Dupa cum am spus mai sus eu am dat bacu acum 2 ani si asta este din cate am auzit si am vazut daca s-a schimbat din nou legea asta care se schimba din an in an imi cer scuze.