| AntoniaOrman a întrebat:

Vorbesc engleza,franceza, italiana si spaniola si as vrea sa invat inca o limba.As vrea una mai complicata,de data aceasta.Ce m-ati sfatui sa aleg intre suedeza,olandeza si daneza?(nu ma intrebati de ce sunt astea variantele, doar raspundeti) laughing funda!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Limba germana nu se compara cu engleza,franceza, spaniola,italiana, romana apoi japoneza, daca cunosti germana si engleza nu o sa ai probleme cu suedeza, olandeza, norvergiana, bafta multa

| Ineys a răspuns:

Nu o invata pe cea mai complicata, ca nu-ti va folosi prea mult, invat-o pe cea mai vorbita, te va ajuta mai mult.

| W3R4 a răspuns:

Din astea trei, suedeza e ceva mai dificilă
Dar daca vrei ceva cu adevarat ''imposibil'', alege rusa. Crede-mă, nu reziști mult, și te dai bătut. laughing