| Diaaaana a întrebat:

Vreau sa dau la Facultatea de Drept din Bucuresti si foarte multe persoane mi-au spus ca daca nu ai pile sau cunostinte in domeniul asta, iesi somer cu diploma.E adevarat? Eu vreau sa dau mai departe sa fiu procuror nu sa raman la stadiul de jurist.Se merita sau fac o facultate care nu imi asigura un viitor? Funda

Răspuns Câştigător
| Johndoe2023 a răspuns:

Se merita. daca vei studia si vei fi buna cu siguranta iti vei gasi loc de munca.
verisoara mea a terminat dreptul in Iasi cu brio, nu a avut nici o relatie, si inca din timpul facultatii a angajat-o un avocat la un cabinet notarial, si acuma un an ea si-a deschis propriul ei cabinet

Da este greu in orice domeniu acuma sa iti gasesti un loc de munca, dar nu lasa asta sa te descurajeze in indeplinirea viselor

| Diaaaana explică (pentru Johndoe2023):

Mersi frumos de sfathappy

1 răspuns: