| Ana268086547 a întrebat:

Buna TPU vreau sa imi iau niste carti de invatat japoneza si pana acum ma orientez catre seria aceea "Limba Japoneza simplu si rapid " dar am cateva nelamuriri (pentru cunoscatori) :
-care editie e mai buna?
-fiecare editie are si caietul de lucru sau sunt separate? Ca pana acum am gasit penet doua caiete unu mov si altul visiniu dar nu scrie nici o ediție. Daca e sa imi ziceti un set complet bun.
-pentru cei care au carti de angela honduru e adevarat ca nu sunt bune pentru ca nu stie japoneza?
-exista vreo colectie de carti de invatat japoneza dar pe nivele? (Gen incepatori medii avansati)?
-ce carti de limba japoneza ar mai fi bune? Deoarece vreau sa invat japoneza cum trebuie chiar daca imi i.a vreo 10 ani.

Mersi mult :***

Răspuns Câştigător
| lupisor a răspuns:

Pronuntia • Formule de salut • Substantivul • Pronumele • Adjectivul • Verbul • Exercitii • Cheia exercitiilor • Setul standard JIS X 0208: 1997 • Radicalii

Pe CD sunt inregistrate textele si vocabularul din cadrul lectiilor, in lectura unor nativi japonezi, in vederea insusirii unei pronuntii corecte.

4 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Nu o sa iti ia chiar 10 ani nu e chiar asa grea eu doar din animee si seriale am invatat cat de cat cuvinte si fraze bineinteles ca sa vorbesc nu stiu si nici sa scriu.in legatura cu cartile eu nu am dar chiar o sa ma interesez pentru ca iubesc limba japoneza si de mult am vrut si eu sa incep sa o invat. daca fac ros o sa te anunt.

| Ana268086547 explică (pentru GeorgyGirl):

Eh ..stiu asta. la fel gandesc si eu si deja invat putin de pe net

| lupisor a răspuns:

Iti recomand ceva de genul, de ce? fiindca are cd si ai si explicatie video... Dar nu stiu la ce nivel esti tu. Ar trebui sa incepi cu scrierea ca sa intelegi japoneza, nu e o limba europeana si de aceea e mai greu.
http://www.libris.ro/......88239.html

| Ana268086547 explică (pentru lupisor):

De asta ziceam si eu dar nu stiu ce caiet tip are editia aceea. daca mi.ai putea spune. happy

| lupisor a răspuns (pentru Ana268086547):

Pronuntia • Formule de salut • Substantivul • Pronumele • Adjectivul • Verbul • Exercitii • Cheia exercitiilor • Setul standard JIS X 0208: 1997 • Radicalii

Pe CD sunt inregistrate textele si vocabularul din cadrul lectiilor, in lectura unor nativi japonezi, in vederea insusirii unei pronuntii corecte.