| AlexammX a întrebat:

Bună TPU laughing vreau sa merg la economic la liceul Elie Radu, dar sunt praf la matematica. Am luat in examen 2.40... Credeti ca pana incepe liceul am sanse sa prind ceva la matematica? Dacă fac meditatii?

Răspuns Câştigător
| ssilver a răspuns:

Dupa nota ta din examen, pare ca nu stapanesti cunostintele elementare. Daca muncesti mult vara aceasta(ceea ce nu implica doar pregatire, ci si lucru suplimentar individual) poti ajunge un elev decent. La specializarile pe care le ofera un liceu economic se face matematica M2, aceeasi pe care o fac si elevii de la stiinte ale naturii. Daca vrei sa mergi la economic, trebuie sa vrei sa depui un efort nu numai aceasta vara, ci si in viitori patru ani(astfel incat sa nu ramai corigent).

2 răspunsuri:
| ReZiSTorr a răspuns:

Ai de capu meu 2, 4 la examenu de clasa a 8-a cand poti sa iei 7 din subiectul 1 si 2 care e easy.

Răspuns utilizator avertizat